«КВАРЦ-240»

<<Назад

ЦЕНА

АПАРАТ УЛЬТРАФІОЛЕТОВОГО ОПРОМІНЮВАННЯ «КВАРЦ-240»

Інструкція з експлуатації

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Апарат ультрафіолетового опромінювання «КВАРЦ-240» (далі – лампа кварцева «КВАРЦ-240» призначені для компенсації недостачі ультрафіолетового світла, особливо у північних широтах . Лампа кварцева може з успіхом використовуватися для лікувальних та профілактичних опромінювань дорослих та дітей у домашніх умовах, у лікувальних та профілактичних закладах, фізіотерапевтичних кабінетах, дитячих садочках, дитячих яслах, санаторіях, а також кварцування житлових приміщень.

Лампа кварцева «КВАРЦ-240» вигідно відрізняється від аналогічних приладів відсутністю інфрачервоного опромінювання (джерелом якої є ніхромова спіраль), яке несприятливо впливає на шкіру, та може привести до її опіку.

В лампі кварцевій «КВАРЦ-240» ультрафіолетове випромінювання забезпечується розрядними лампами високого тиску типу ДРТ-240.

2.ОСНОВНІ ТЕХНИЧНІ ДАНІ лампи кварцевої ДРТ-240.

Найменування параметру

«Кварц240»

 

                           

Напруга сітьового живлення, В

220110%

Номінальна частота сітьового живлення, Гц

50

Номінальний струм споживання, А

2,46

Режим роботи у хвилинах:

® вихід на режим, макс.

15

• опромінювання, не більше

ЗО

• перерва ,не менше

15

Джерело випромінювання, тип лампи

ДРТ240

Діапазон ультрафіолетового випромінювання, нм

230400

Інтенсивність УФ-випромінювання:

 

• у зоні А, Вт/м2

3,01

• у зоні В , Вт/м2

3,55

• у зоні С , Вт/м2

2,78

Габаритні розміри, мм

260x150x150

Маса, не більше, кг

2,0

З.КОМПЛЕКТНІСТЬ

 Лампа кварцева «КВАРЦ-240» шт.                               - 1

Окуляри захисні, шт.                                                        - 1

Інструкція з експлуатації, шт.                                         - 1

Упаковка (коробка), шт.                                                  - 1

4. ВИМОГИ ПО ТЕХНЦІ БЕЗБЕКИ

4.1. За способом захисту від ураження електричним струмом опромінювач належить до класу II за ДСТУ 3135.0.

4.2.         При роботі з лампою кварцевою необхідно вживати застережні заходи щоб уник­нути опіків шкіри та слизової оболонки очей дією ультрафіолетового випромінюван­ня.

4.3.        Перед опромінюванням почепить захисні окуляри, та захистите частини тіла не потрібні для опромінювання.

4.4.         Для заміни лампи та усунення несправностей потрібно відключити опроміню­вач від сітьового живлення.

4.5.        У випадку руйнування лампи потрібно зібрати ртуть гумовою грушею ,та місце, де була розбита лампа промити однопроцентним розчином марганцевокислого калія.

4.6.        Перед вмиканням опромінювача потрібно протерти колбу лампи ватним тампо­ном з спиртним розчином.

4.7.        У випадку неправильної роботи опромінювача негайно потрібно вимкнути його від сітьового живлення!

4.8. При роботі з лампою кварцевою потрібно дотримуватися правил протипожеж­ної безпеки!

УВАГА! ЗАБОРОНЯЄТСЯ:

-   заміна лампи під напругою, щоб уникнути опіків пальців та ураження електричним струмом;

-  використовувати кварцеву лампу у вологому приміщенні;

-  вмикати кварцеву лампу у стані поставки (у коробці);

-  торкатися колби лампи та корпуса опромінювача пальцями руки.

5. РОБОТА ОПРОМІНЮВАЧА

5.1.         У момент вмикання лампа кварцева опромінювача починає світитися інтенсивним бла­китним світом. Якщо при вмиканні лампи кварцевої «Кварц-240» лампа не зайнялася, то потрібно кілька разів натиснути пускову кнопку.

5.2.         Через кожні ЗО хвил. безперервної роботи, лампу кварцеву потрібно виклю­чати до повного охолоджування лампи ДРТ-240.

5.3.        При тривалої роботі лампи кварцевої можливо у повітрі наявність запаху озону У цьому випадку рекомендується вимкнути лампу кварцеву, та провітрити приміщення.

5.4.         По закінченню сеансу опромінювання вимкніть лампу кварцеву від сітьового жи­влення, та дайте йому охолонути.

6. ПОРЯДОК ОПРОМІНЮВАННЯ

6.1. Ультрафіолетові проміні біологічно активні, та при невмілому використанні лампою кварцевою можуть нанести серйозну шкоду. Тому, для зростання створювання вітаміну «Д» (здобування коричневого відтінку) використовувати лампу кварцеву пот­рібно згідно дотримання суворих вимог лікаря з точною вказівкою часу дозування. 6.2. Обробку житлових приміщень провадити з рахунку: 15 хвил. у приміщенні пло­щею 30 кв.м. та висоті стелі 2,7 м для лампи кварцевої «Кварц-240».

УВАГА! Перед кварцуванням хворі з послабленням організмом та(або) маючих суху шкіру, повинні проконсультуватися з лікарем.

І

-  не рекомендується проводити опромінювання в випадках з підвищеною температурою. та після перенесеної хвопоби:

Механізм дії

1.   Нервово-рефлекторий фактор, при якому променева енергія, як дратівник, діє крізь шкіру з її потужним рецепторним апаратом на центральну нервову систему, та через неї на усі органи, а також тканини організму людини.

2.    Частина поглинаючої енергії променів перетворюється у теплоту, під впливом якої у тканинах відбувається прискорення фізико-хімічних процесів, що виявляється на підвищенні тканинного та загального обміну .

3.   Фотоелектричний ефект - відчепленні при цьому електрони та іони , заряджені позитивно спричиняють зміни «іонної конюктури» у клітинах та тканинах, та як наслідок - зміну електричної властивості колоїдів. У результаті цього, збільшується проникність клітинних мембран та зростає обмін між клітиною та навколишнім середовищем.

4.        Бактерицидна дія світла залежить від спектрального складу, інтенсивності випромінювання. Ця дія складається з безпосереднього впливу променистої енергії на бактерії та підвищення реактивності організму.

5.      При впливі ультрафіолетового випромінювання з'являється пігментація шкіри, яка підвищує її стійкість.

6.  Позитивні зміни фізико-хімічних властивостей шкіри.

Ультрафіолетові промені - єдине джерело вітаміну Д, який відповідає за міцність зубів, кісток та захищає організм від раку. Недостатність вітаміну Д може спричинити розвиток рахіту. Ультрафіолетові промені виявляють сприятливу дію на людей з шкіряними захворюваннями, такими як псоріаз, вугорі, грибкові враження шкіри.

ПІДГОТУВАННЯ ДО РОБОТИ ТА ПОРЯДОК ОПРОМІНЮВАННЯ

A)    Установити лампу кварцеву таким чином, щоб світловий потік, працюючого опромінювача був направлений на опромінюванні частини тіла.

Б) Сітьовий шнур увімкніть до розетки.

B)    Почепить захисні окуляри.

Г) Починайте опромінювання через 3-5 хвилин після вмикання опромінювача. Д) Процедуру опромінювання необхідно проводити на відстані 50-100 см від лампи до опроміню ванної поверхні, згідно часу, зазначеного у таблиці (дані мають рекомендаційний зміст).Ж) Після закінчення опромінювання вимкніть сітьовий шнур з розетки та дайте опромінювану охолонути 10-15 хвилин.

УВАГА! Вмикати опромінювач більш ніж на 30 хвилин заборонено, запобігаючи передчасний вихід опромінювача з ладу.

УЛЬТРАФІОЛЕТОВЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ

УФ-випромінювання має найбільше високу енергію у діапазоні довжин хвиль від 205 до 315 нм, та з своєї хімічної активності значно перевищує усі інші ділянки світлового спектру Найвищого рівня УФ-випромінювання досягає при довжині хвилі 265 нм. Проте, ультрафіолетові промені мають невелику глибину проникнення у тканину - усього до Інм. Тому їх безпосередній вплив обмежено поверхневим шаром опромінюваних ділянок шкіри та слизової оболонки.

УФ-випромінювання має значну анті-мікробну дію на різноманітні види мікроорганізмів, включаючи бактерії, віруси, спори та грибки. Тому воно широко застосовується при лікуванні та профілактиці інфекційних захворювань.

Вплив ультрафіолетового опромінювання підвищує активність захисних механізмів організму, нормалізує процес згортання крові, покращує показники ліпідного (широкого) обміну. Також під впливом ультрафіолетових променів покращуються функції зовнішнього дихання, посилюється постачання міокарда киснем, підвищується його скорочувальна дія.

Застосування ультрафіолетових променів у лікувальних цілях при добре підібраному індивідуальному дозуванню та системному контролю, дає високий терапевтичний ефект у лікуванні багатьох захворювань. Він складається з знеболювальної, протизапальної імуностимулюючої, та загально зміцнювальної дії на організм людини..

Показаннями до застосування у лампи кварцевої є гострі хронічні захворювання суглобів, органів дихання, жіночих статевих органів, шкіри, периферійної нервової системи, рани (місцеве опромінювання), а також компенсація ультрафіолетової недостатності з метою підвищення опірності організму різноманітним інфекціям, загартовування, профілактика рахіту, враження кісток туберкульозом.

Протипоказання - пухлини, гострі запалювальні процеси та хронічні запалювальні процеси у момент загострювання, кровотеча, гіпертонічне захворювання у 3-ї стадії, недостатність кровообігу 2-3-ї стадії, активні форми туберкульозу та інше.

7. ТРАНСПОРТУВАННЯ ТА СХОВАННЯ

7.1.         Транспортування лампи кварцевої здійснюється в упаковці усіма видами критих транспортних засобів.

7.2.         Умови транспортування лампи кварцевої у разі впливу кліматичних факторів по групі 4(Ж) ДСТУ 15150-69.

7.3.         Умови транспортування лампи кварцевої у частині впливу механічних факторів згідно групі С за ДСТУ 23216.

7.4.    Умови зберігання лампи кварцевої відповідно групі  ДСТУ 15150.

8. ГАРАНТИЙНІ ЗАБОВ'ЯЗАННЯ

8.1.       Виробник гарантує відповідність лампи кварцевої «КВАРЦ-240»  вимогам ТУ У 29.2-24472933- 001:2006 при дотриманні споживачем умов експлуатації (п.5.), транспортування та сховання.

8.2.        Виробник гарантує термін експлуатації лампи кварцевої «КВАРЦ-240»  на протязі 6 місяців з дня продажу через роздрібну мережу або 1 рік з моменту виробництва , включаючи мі­сяць виробництва.

8.3.    Ремонт лампи кварцевої «КВАРЦ-240»   здійснюється при наявності інструкції з експлуатації.

На інструкції з експлуатації обов'язкова наявність штампу магазину та дати продажу лампи кварцевої.

У випадку виходу лампи кварцевої з ладу або його поломки, при умові дотриму­вання покупцем вимог дійсної інструкції з експлуатації, потрібно звернутися до міс­ця продажу.

З пропозиціями та побажаннями звертатися до виробника ФОП Латишев О.Ю. за адресою: 61202, м. Харків, пр-т Перемоги, 50-Б, а/с № 1998.

9. СВІДОЦТВО ПРИЙОМУ

Лампа кварцева «КВАРЦ-240» відповідає технічним умовам ТУ У 29.2-24472933- 001:2006 та визнан придатним до експлуатації.

<<Назад